Naudinga: streso valdymui, kūrybiškumo lavinimui – laisvojo srauto rašymas
✍️ „Tol rašau, kol iš manęs išeina visas psichošlamštas, kol pasidaro ramiau ir pagaliau paaiškėja, ką turiu daryti“ – taip kartą per mokymus pasidalino viena dalyvė, paprašius įvardinti efektyviausius savo emocijų valdymo įrankius.
Su šio metodo aprašymu pirmąkart teko susidurti knygoje Julia Cameron „Kūrėjo kelias“. Tik vadinosi ten ryto puslapiais. Ir skirta buvo kūrybiškumo lavinimui. Išbandžiau – įdomu.
Organizuojant skirtingus workshop’us Belgijoje 2019 kolegoms – patirtinių mokymų treneriams – pasiūliau ir šį. Pavadinome „Free Flow Writing“. Jis buvo vienintelis, kuris tęsėsi kiekieną rytą. Prieš pusryčius. Norintiems. Išbandytos įvairios alternatyvos: ranka, spausdinimo mašinėlė, pieštukai, spalvos, rašyba bet kaip, skirtingos kalbos, su limituotu laiku ir be, skersai/išilgai puslapio bei spiralėmis ir kt. Pasirinkimų – begalės.
Papasakojus ir atsiklausus dalyvių, laisvojo srauto rašymas kaip metodika atsirado mokymuose. Gyvuose ir online. Koučingo sesijose. Išbandžiusiųjų įvardintas buvo kaip žinomas, bet kartu ir netikėtas būdas sustoti, išsiventiliuoti, išgirsti save, rasti netikėtai atplaukusių idėjų. Aprašą rasite žemiau.
leisk rankai VISĄLAIK judėti
skirk dėmesį TIK rašymui (ignoruok skyrybą, rašybą, gramatiką)
paleisk / nekontroliuok
atsipalaiduok, būk be logikos
leisk VISIEMS dalykams būti
Ko reikia? Įkvėpimo. Smagaus rašyti popieriaus. Lengvai slystančio rašiklio. Vietos SAU. Laiko (*žiūrint, kokiu tikslu naudosite ir kiek nusistatysite: 7 min.? 21 min? 1 val.? O gal kol prirašysite 3 puslapius? Arba praeis pyktis? Ateis nauja mintis?). Rašyti galima visaip, bet rekomenduojama ranka. Manoma, kad pasytarasis aktyvuoja smegenis labiau, nei klaviatūra ir įtraukia bei lavina daugiau kompleksinių motorinių ir kognityvinų sričių.
Svarbu – skaityti rekomenduojama ne anksčiau kaip po 3 mėn. Čia kas kūrybiškumą lavinsite. O jei išsikanalizavo vidinė bjaurastis – mesti lauk. Su visam.
Linkiu išbandyti. Paprastai, trumpai, efektyviai. Maža kas – o gal tai bus Jūsų, Jums? Nes laikas – pokyčio, o čia vienas iš būdų susivokti ir pradėti adaptuotis.
Ofisinio popieriaus ir konkretumo mėgėjai – paruoštas Jums lapas su priminimais – atsispausdinti galite čia
O kas turėsite klausimų – kreipkitės – pasidalinsiu, kuo tikiu: skambinkite, rašykite, susisekime per FB ar LinkedIn.